Queen4ever
Queen4ever
Menü
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
videók
 
Naptár
2025. Április
HKSCPSV
31
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01
02
03
04
<<   >>
 
szavazás
albumok
Melyik a kedvenc Queen-albumod?

Queen
Queen II
Sheer Heart Attack
A Night At The Opera
A Day At The Races
News Of The World
Jazz
The Game
Flash Gordon
Hot Space
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
szavazás
albumok2
Melyik a kedvenc Queen-albumod?

The Works
A Kind Of Magic
The Miracle
Innuendo
Made In Heaven
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 
Történet

  1968: Brian May, a londoni Imperial főiskola fizikai szakos hallgatója kifüggeszt egy kézzel  írott cetlit az iskola üzenőfalára, amelyben diákokat invitál egy együttes megalakítására. Elsőként a basszusgitáros-énekes Tim Staffel, majd Roger Taylor (dobos) csatlakozik. Az együttes neve: Smile.

  1969: A Mercury nevű lemezcég köt velük egyszeri szerződést. Az eredmény az "Earth", egy Tim Staffel-szerzemény, amely csak Amerikában jelenik meg és nem kerül fel semmilyen listára. A Mercury megválik az együttestől.

  1970: Staffel otthagyja az együttest, hogy egy másik bandához, a Humpy Bonghoz csatlakozzon. Viszont rábeszéli egyik osztálytársát, Freddie Bulsarát (később Mercuryra változtatja vezetéknevét), hogy csatlakozzon a Smile-hoz. Kiderül, hogy Mercury néhány házzal odébb lakik May felthami otthonától, de sosem találkoztak még. Mercury előzőleg a  Wreckage és a Sour Milk Sea nevű együttesekben énekelt. Novemberben az együttes, amelynek már Queen a neve, a hertfordi Ballspark College-ben játszik.

  1971: Eddig az együttes állandó basszusgitáros nélkül játszott, de februárban John Deacon válaszol újsághírdetésükre, majd csatlakozik is hozzájuk. Ugyanebben a hónapban az együttes a hornsey-i városházán és a Kingston műszaki főiskolán játszik. Az együttes elindul legelső turnéjára. Májustól szeptemberig játszanak mindenfelé Délnyugat-Angliában. Az év végén két koncertet adtak a barátaiknak a londoni  Imperial főiskolán, illetve a twickenhami rögbiklubban tartott szilveszteri bálon játszanak. Ebben az évben a Queen óriási lehetőséget kap. Megkérik őket, hogy teszteljék a De Lane Lea stúdió új berendezéseit. A díjazás korlátlan stúdióidő, amit bölcsen ki is használnak: demofelvételeket készítenek.

  1972: A Queen ebben az évben nem indul turnézni és koncertet is csak öt darabot adnak. Azonban a koncertek közül az egyik nagyon fontos: a híres londoni Marquee Clubban az év végén adott koncertjük. Ahelyett, hogy az országot járnák keresztül-kasul, minden erőfeszítésüket beleadják első lemezük elkészítésébe. A felvételek a Trident stúdióban készülnek, amely céggel management-, lemezfelvételi, és -kiadási szerződést kötnek. Ebben az évben tervezi meg Mercury a Queen címert.

  1973: Debütáló lemezük a „Queen” az EMI óriás lemezcéggel írnak alá szerződést. Áprilisban ismét a Marquee Clubban játszanak. Az EMI az együttest elindító bulinak szánja a koncertet. Júniusban Mercury Larry Lurex álnéven kiad egy kislemezt „I Can Hear Music” címmel. A következő hónapban túlzó vádaskodások közepette jelenik meg a Queen debütáló kislemeze a „Keep Yourself Alive”. A Radio One rádióálomás nem hajlandó lejátszani a számot, így az nem is kerül fel a slágerlistákra. Ugyanebben a hónapban jelenik meg bemutatkozó albumuk, a „Queen”, amelyet második lemezük, a „Queen II” követ, ennek felvételei augusztusban kezdődnek. Szeptemberben adnak egy koncertet a Golders Green Hippodrome-ban, majd a következő hónapban a németországi Frankfurtban, illetve a londoni Paris színházban játszanak, ez utóbbi koncertet rögzíti a Radio One. Ugyancsak fellépnek a holland és a francia televízióban. Novemberben ismét játszanak az Imperial főiskolán, majd a Mott The Hoople sikeregyüttes előzenekaraként Britanniát behálózó koncertkörútra indulnak. A Queen népes rajongótábort kezd maga mellé állítani.

 

  1974: Felgyorsulnak az események. Februárban a Queen neve feltűnik az ausztráliai Melbourne-ben rendezett  Sunbury Music Festival plakátjain, ugyanebben a hónapban megjelenik „Seven Seas Of Rhye” című kislemezük és tizedik helyezést ér el. Márciusban a Queen a blackpooli Winter Gardensben kezdi meg első, az újságokban is szereplő turnéját, amelyet Londonban, a Rainbow-ban fejeznek be 31-én. Mercuryt nem lepik meg a fejlemények. Ezt mondja: „Én mindig úgy gondoltam a Queenre, mint  egy sztáregyüttesre.” Ugyanebben a hónapban megjelenik a „Queen II” és a brit listákon ötödik lesz. Májusban félbe kell hagyniuk amerikai turnéjukat, mert Brian May hepatitiszt szed össze. Az együttes hazautazik és elkezdenek dolgozni következő albumukon, úgy tervezve a munkálatokat, hogy Brian rossz egészségi állapota ne zavarja őket. Októberben kiadják a „Killer Queen” című kislemezt a még meg nem jelent harmadik albumról. A dal óriási sikert arat: második lesz a brit listákon. A brit koncertkörút első állomásaként a manchesteri Palace színházban játszanak. A következő hónapban kiadják újabb lemezüket „Sheer Heart Attack” címmel, ami a második helyig jut a listákon. A Queen rövid európai turnéra indul.

 

  1975: A Queen új felvétellel kezdi az évet: a „Now I’m Here” tizenegyedik lesz. Februárban az Ohiobeli Colombusban kezdik amerikai turnéjukat, amelyről már az újságokban is lehet olvasni. A Melody Maker szavazásán elnyerik „Az Év Együttese”-címet. Mercury vírusos torokgyulladása ellenére is befejezik amerikai turnéjukat. Rövid nyaralás után az együttes újra munkába áll, ezúttal Japánban adnak koncerteket. Augusztusban az együttes felbontja a szerződését a Tridenttel és Elton John managerével, John Reiddel kötnek szerződést. Freddie szerint: „Az ilyeneket úgy ott kell hagyni, mint a szart.” Közben az együttes az „A Night At The Opera” című új lemezük felvételeivel van elfoglalva. Október végén az új lemez egyik dala, a „Bohemian Rhapsody” kislemez formájában jelenik meg. Az EMI kétségbe vonja a fellengzős műopera kibocsátásának értelmét, de az opuszt kicsempészik Kenny Everettnek, aki akkor a legmenőbb DJ, ő pedig sokszor lejátsza arádióban a számot, ezzel nagy keresletet támasztva iránta. Decemberben a kislemez elfoglalja a slágerlisták első helyét és ott is marad kilenc héten át. A promóciós video is megteszi a magáét, és elindítja a zenei video forradalmát. Közben a Queen ismét Nagy-Britanniában turnézik, Liverpoolban kezdve és Karácsonykor Hammersmith Odeonban fejezve be a körutat. Ez utóbbi koncerjüket a BBC az „Old Grey Whistle Test” („Jó Öreg Füttypróba”) című műsorának különkiadásában közvetíti élőben. Az év végére az „A Night At The Opera” első helyezést ér el a brit listákon.

 

  1976: Januárban a Queen újabb amerikai turnét indít a Connecticut állambeli waterbury-i Palace színházban. A promóciós turné eredményeképp áprilisban a „Bohemian Rhapsody” kilencedik lesz Amerikában. Az együttes megszilárdítja hírnevét, amikor közvetlenül az amerikai turnét követően Japánba és Ausztráliába indulnak koncertezni. Júniusban megjelenik a „You’re My Best Friend”, és hetedik lesz. Az együttes stúdióba vonul, hogy elkészítsék következő albumukat. Szeptemberben koncerteket adnak Cardiffban és Edinburg-ben. Óriási sikerük van a Hyde Parkban 150 ezer ember előtt adott ingyenes koncerten, amit a Capitol Radio élőben közvetít. Novemberben megjelenik a „Some Body To Love” és második lesz, míg új albumuk „The Day At The Races” címmel a következő hónapban jelenik meg és első helyezést ér el. Év közben Mercury producere és közreműködője is egyben Eddie Howell „Man From Manhattan” című produkciójának.

 

  1977: Ez az év egy amerikai turnéval kezdődik, a Thin Lizzy a Queen előzenekara. Márciusban megjelenik a „Tie Your Mother Down”, de csak harmincegyedik lesz a brit listákon, Amerikában pedig a negyvenkilencedik. Miután visszatérnek az Egyesült Államokból, európai és brit turnéra határozták el magukat. A koncertkörút az Earls Court-ban tartott két fényűző, 75 ezer fontba kerülő fellépéssel ér véget. De az együttes nem népszerű a brit zenei újságíróknál, akik „gagyi”-nak nevezik Mercuryt. Májusban a Queen kiadja első maxi single-jét, ami a „Good Old-Fashioned Lover Boy” című számmal kezdődik , és tizenhetedik lesz. Elkezdődnek az új lemez, a „News Of The World” felvételei amelyek szeptemberben fejeződnek be. A „We Are The Champions” megjelenik kislemezen, és a második helyre fut be, az album gyorsan követi egy negyedik hellyel. Novemberben az oregoni Portlandban a Queen újabb amerikai turnét indít. Az Egyesült Államokban maradnak az év végéig. Mercury szóló munkája ebben az évben legrégebbi barátjának, Peter Strakernek „This One’s On Me” című albuma.

 

  1978: Februárban a Queen kiadja „Spread Your Wings” című kislemezét, ami a harmincnegyedik helyre landol. A Queen ezúttal Európában ad koncerteket. A turnét két, Wembley-beli fellépéssel fejezik be. Utána az együttes stúdióba vonul, hogy az új, „Jazz”  című lemezen dolgozzon. Októberben kiadnak egy kislemezt, „Fat Bottomed Girls” címmel, ami tizenegyedik lesz. Ugyanebben a hónapban Dallasban kezdenek amerikai turnét. Novemberben megjelenik a „Jazz” című album, és második helyezést ér el. A Queen az év végéig az Egyesült Államokban turnézik.

 

  1979: Az év egy európai turnéval indul, amelynek ideje alatt megjelenik kislemezen a „Don’t Stop Me Now” című felvétel és a kilencedik helyen áll meg. Áprilisban az együttes Japánba indul egy hosszan tartó koncertkörútra. Az európai előadásokat rögzítették és nagylemez formájában „Live Killers”  címmel kerül a boltokba. Harmadik helyezést ér el a listákon, de a hangminőség elég gyenge és Roger Taylor nyilvánosan le is szólja a lemezt. Egy kislemezt kiadnak róla „Love Of My Life” címmel, de csak a hatvanharmadik helyig jut. A június és a július a stúdióban találja a Queent, amint új lemezük, a „The Game”  felvételein dolgoznak. Októberben megjelenik egy kislemezük, amin a „Crazy Little Thing Called Love” hallható, amirő Mercury azt mondja, hogy a kádban írta. Nagy siker: a brit listákon a második helyre jut fel, viszont ez az első Queen-szám, ami első helyezést ér el Amerikában, sőt mi több, még a kritikusok dicséretét is elnyerte-ebben pedig mostanában nem nagyon volt része az együttesnek. Ugyancsak ez a szám az, amelyikben Mercury kilép a megszokott kerékvágásból: ritmusgitáron játszik. A Queen az évet egy brit turnéval fejezi be, amelynek utolsó állomása az a koncert, amelyet a Hammersmith Odeonban rendeztek Karácsony másnapján a kambodzsai nép megsegítésére.

 

  1980: Februárban a „Save Me” tizenegyedik helyre kúszik fel, és az együttes stúdióba vonul, hogy befejezzék a „The Game” című lemezüket. A „Play The Game” című kislemezük májusban kerül a boltokba és a tizennegyedik helyre fut be. De az új album, ami a következő hónapban jelenik meg, első lesz. Egy új film, a „Flash Gordon” zenéjén kezdenek el dolgozni, majd egy amerikai és kanadai turnéra indulnak, amint Vancouerben kezdenek. Augusztusban egy másik kislemez jelenik meg a „The Game”-ről. Az „Another One Bites The Dust” az amerikai listák élére kerül, és Britanniában is hetedik lesz. Októberben és novemberben a Queen befejezi a „Flash Gordon”-t, ami decemberben meg is jelenik, közvetlenül azután, hogy az együttes európai turnéra indul.

 

  1981: Az év jól kezdődik: a „Flash” című kislemez januárban a tizedik helyig jut. Februárban a Queen visszatér Japánba, onnan pedig Dél-Amerikába mennek, ahol még csak néhány rockzenész adott koncertet. Novemberben a Queen „Greatest Hits” albuma rögtön az élen kezdi a slágerlistákon töltött hosszú életét. Ugyanabban a hónapban az együttes neve ismét a listák élén található a Queen és Bowie „Under Pressure” című közös számával, amiről Roger Taylor azt mondta, hogy „az egyik legeslegjobb szám, amit a Queen csinált”.

 

  1982: Egy európai turné kezdődik Gothenburgban áprilisban. Ugyanebben a hónapban az együttes kiad egy újabb kislemezt „Body Language” címmel, ami huszonötödik lesz Britanniában. Májusban megjelenik a „Hot Space” című album, amely aranylemez lesz és a listák negyedik helyére kerül. Júniusban az együttes még turnézik és a Milton Keynes Bowl-ban tartott koncertjüket a Channel Four filmezi. Nagy-Britannia után Kanadában, Amerikában, majd Japánban turnéznak. Ugyancsak júniusban jelenik meg „Las Palabras De Amor” című kislemezük és a tizenhetedik helyet szerzi meg. Júliusban a „Calling All Girls” című felvétel jelenik meg Amerikában, de csak a hatvanadik helyig jut. A következő brit kislemez „Back Chat” sem megy jól, csak a negyvenedik.

 

  1983: A Queen tagjai elhatározzák, hogy ezt az évet nem az együttessel töltik, hanem szólómunkákon dolgoznak. John basszusgitározik Man Friday és Jive Junior „Picking Up Sounds” című kislemezén. Brian a Def Lepparddal lép fel Los Angelesben, producere a Heavy Pettin nevű együttes lemezének, valamint kiad egy szólólemezt, „Star Fleet Project” címmel. Freddie „Mr. Bad Guy” című szólólemezén dolgozik Münchenben.

 

  1984: Januárban jelenik meg  második helyezést elért kislemezük, a „Radio GaGa”. A számot Roger írta, mint mondja, abból az indíttatásból, hogy hallotta, amint hároméves kisfia azt mondja, hogy „radio pu pu”. A dalt a Frankie Goes To Hollywood „Relax” című slágere üti el az első hely lehetőségétől, de tizenkilenc országban lesz listavezető. Februárban a Queen az olaszországi San Remóban rendezett zenei fesztiválon látható. Ugyanebben a hónapban jelenik meg „The Works” című lemezük, ami második a listán, valamint a „Greatest Hits” után ez a legnagyobb példányszámban elfogyott lemezük. Áprilisban kiadják „I Want To Break Free” című slágerüket, ami a harmadik helyre tör be. Májusban a Queen fellép a montreux-i Aranyrózsa fesztiválon. Júliusban megjelenik „It’s A Hard Life” című felvételük, amely a hatodik helyen végzi. Augusztusban az együttes európai turnéra indul, ennek keretében négy este lépnek fel a Wembley Arénában. Közben, szeptemberben megjelenik a „We Will Rock You” című video-összeállítás. Ugyanebben a hónapban jelenik meg a „Love Kills”, Freddie első, saját nevén kiadott szóló kislemeze, amely a „Metropolis” című film felújításának zenéjében fog majd szerepelni. A Queen újabb kislemeze a „Hammer To Fall” a tizenharmadik lesz. Talán az együttes legtöbbet vitatott megmozdulása következik októberben, amikor is telt ház előtt játszanak Sun Cityben, Dél-Afrikában. Rengeteg bíráló kritikát kapnak. Brian May magyarázkodik: „Mi abszolút mértékben ellenezzük az apartheid-rendszert és mindent, amit képvisel, de úgy érzem, hogy sikerült hidat vernünk.” Novemberben megjelenik a Queen karácsonyi kislemeze, a „Tank God It’s Christmas”, és a huszonegyedik helyig jut.

 

  1985: Januárban a Queen a Rock in Rio nevű fesztiválon játszik, áprilisban Ausztráliába és Új-Zélandra, majd májusban Japánba mennek koncertezni. Freddie második szólókislemeze, az „I Was Born To Love You” áprilisban jelenik meg és tizenegyedik helyet éri el. „Mr. Bad Guy” című szólólemeze, amelyet ő írt és amelynek ő maga volt a producere is, a hatodik helyezett. Júliusban a Queen fantasztikus műsort ad a Live Aid-koncerten, amitől a lemezeladásuk az egekbe szökik, igazolva Brian azon állítását, miszerint: „Valószínűleg a Queen a legjobb koncertegyüttes a Földön jelenleg”. De ugyanabban a hónapban Freddie „Mr. Bad Guy” című szólólemezéről megjelent harmadik kislemez mindössze az ötvenhetedik. Szeptemberben Freddie egy másik szóló-próbálkozása, a „Living On My Own” az ötvenedik helyet szerzi meg. Novemberben megjelenik az „Iron Eagle” című film zenéjében szereplő „One Vision” című Queen-kislemez. Hetedik a listákon. Decemberben korlátozott példányszámban megjelenik albumgyűjteményük „The Complete Works” címmel.

 

  1986: Márciusban a „Highlander” című film zenéjeként is szereplő „A Kind Of Magic” kislemez formájában kerül a boltokba és a slágerlisták harmadik helyére. Dave Clark „Time” című musicaljének címadó szerzeményét Freddie kislemezre énekli, ami a harminckettedik helyre kerül. Ez a szerzemény az egyik a két szám közül, amelyeket Freddie a darabba írt. Júniusban megjelenik az „It’s A Kind Of Magic” című Queen-kislemez és rögtön a slágerlistág első helyére tör. Ugyanabban a hónapban a „Friends Will Be Friens”-kislemez a tizenegyedik helyet szerzi meg. 1986-ban egymillió embert kápráztat el a Queen európai Megic Tour koncertkörúja során. A turné június hetedikén kezdődik Stockholmban és a Knebworth Parkban ér véget augusztus 9-én legnagyobb eyesült királyságbeli koncertjükkel, ami egyébként pályafutásuk utolsó fellépése is egyben. A két időpont között az együttes történelmet ír azzal, hogy a Vasfüggöny mögött játszik július 27-én a Népstadionban. Októberben a „Who Wants To Live Forever” huszonnegyedik lesz. Decemberben megjelenik „Live Magic” című koncertlemezük és azon listáján a harmadik helyet szerzi meg.

 

  1987: Ebben az évben a Queen nem készít felvételeket és nem koncertezik, viszont az esztendő termékeny időszaka lesz Freddie szólókarrierjének. Februárban kiad egy kislemezt „The Great Pretender” címmel, ami addigi legnagyobb szólóslágere lesz, mivel a negyedik helyre fut be májusban. Ugyanebben a hónapban Freddie – átadva magát az opera iránti szenvedélyének – Montserrat Cabellé spanyol operaénekesnővel közösen lép fel az ibizai Ku klubban. Közös kislemezük, a „Barcelona” nyolcadik helyezést ér el novemberben, és a Spanyol Olimpiai Bizottság kinevezi a szerzeményt az 1992-es barcelonai olimpia himnuszává. Ősszel Roger megalakítja The Cross nevű együttesét, mert hiányzik neki a turnézás, és koncertezni akar a Queen nyugodtabb időszakai alatt is. Szeptemberben megjelenik első kislemezük, a „Cowboys And Indians”.

 

  1988: Freddie operakarrierje felgyorsul, amikor októberben, Barcelonában Montserrat-tal együtt fellép „Barcelona” című slágerükkel, ami alatt tátogni kényszerül, s ezzel különböző találgatásokra ad alapot. Ugyanebben a hónapban a duó kiadja „Barcelona” című lemezét, amely a huszonötödik helyet szerzi meg. Az albumról még egy kislemez, a „The Golden Boy” is megjelenik. Szintén ebben az évben kerül a piacra Roger új együttese, a Cross debütáló lemeze, és az év végén Brian és John is csatlakozik az együtteshez a Hammersmith Palais-ben megtartott koncerten.

 

  1989: Folytatódik Freddie operabeli plyafutása. Januárban megjelenteti a harmadik kislemezt a „Barcelona”-albumról, „How Can I Go On” címmel ami csak a kilencvenötödik helyre jut. Májusban egy kislemez jelenik meg a közelgő, „The Miracle” című Queen-lemezről. Az „I Want It All” a harmadik helyre kerül a listákon. Maga az album a hónap folyamán jelenik meg. Júliusban a „Breakthru” című kislemez hetedik helyezett lesz, és hét hétig marad a listákon. Következő kislemezük, a „The Invisible Man” augusztusban jelenik meg és a tizenkettedik helyre fut be. Nem sokkal ezután megjelenik a „Rare Live” video. A „Scandal” októberben kerül fel a slágerlistára és a huszonötödik helyet szerzi meg. Decemberben a „The Miracle” a huszonegyedik helyig kúszik és ott meg is áll. Decemberben megjelenik a „Queen At The Beeb” című 1973-as válogatás és a hatvenhetedik helyre kerül. Ugyanebben a hónapban az együttes megkezdi új lemezének felvételeit.

 

 1990: Ebben az évben drámaian megsokasodnak a Mercury egészségi állapota körüli találgotások a sajtóban, noha az együttes kitartóan tagadja, hogy AIDS-fertőzött lenne. A BRIT-díj kiosztásán Freddie kísértetszerű megjelenésének köszönhetően, februárban ismét lábra kapnak a híresztelések. Az együttes díjat vehet át kiemelkedő zenei teljesítményéért. Szeptemberben a Cross kiadja második lemezét. Decemberben megjelenik a „Queen At Wembley „-video.

 

 1991: Az év ígéretesen kezdődik, amikor az „Innuendo” című kislemez rögtön a slágerlisták élére ugrik. Februárban a „Greatest Hits” újra felkerül a listákra, valamint megjelenik új lemezük, az „Innuendo”, ami szintén első lesz. A Queen új anyagot vesz fel. Márciusban az „I’m In Going Slightly Mad” a huszonkettedik helyre kerül. Májusban a „Headlong” tizennegyedik, és újabb találotások látnak napvilágot Freddie egészségi állapotával kapcsolatban. Októberben kislemezen megjelenik utolsó albumuk utolsó száma, a „The Show Must Go On”. A szerzemény morbid szövege újabb találgotásokra ad okot, csakúgy, mint az a tény, hogy a szám videója régebbi klippek képeiből van összevágva. Ugyanebben a hónapban jelenik meg a Queen „Greatest Hits II” című válogatás-albuma. November 23-án Freddie a nyilvánosság előtt kijelenti, hogy AIDS-fertőzött és mindössze huszonnégy órával később meghal. Decemberben a Queen elnyeri a legjobb brit együttes címét az 1991-es BRIT-szvazás során. Ugyanebben a hónapban ismét megjelenik a „Bohemian Rhapsody”, és újra elfoglalja a slágerlisták első helyét. A Mercury emlékének szentelt kislemez bevételeit az AIDS-kutatás számára ajánlják fel.

 
óra
 
Tagok
 
Love Of My Life
 
chat
 
szövegek
 
háttérzene (Brian: Space)
 
szavazás
tagok
Ki a kedvenced?

Freddie Mercury
Roger Taylor
Brian May
John Deacon
mind a négyen
Szavazás állása
Lezárt szavazások
 

Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    Nagyon ütõs volt a Nintendo Switch 2 Direct! Elemzést a látottakról pedig itt olvashatsz!    *****    Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kiköt&#245; felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!